Kinni kuni 1.05.2020 !!!
Закрыто до 1.05.2020 !!!

Hiina massaaž tallinnas

Hiina massaaž on Hiina Meditsiini lahutamatu osa ja ta mõjutab nii inimese füüsilist keha kui ka energeetikat. Massaaž aitab tasakaalustada meie organismi tervikuna, parandab immunsüsteemi ja tugevdab organismi vastupanuvõimet, puhastab kanaleid ja parandab vereringet. Hiina meditsiinis kasutatakse mõisted – kuumus, külm, kuivus, niiskus, tuul, seiskumine ja energia.

Seos vere ja kehavedeliku vahel

Qi verel ja kehavedelikul on erinevad omadused, vorm ja funktsioonid, kuid on ka midagi ühist. Esiteks, mõlemad on inimkeha põhimaterjalid ja mõlemad tagavad organismi pideva aktiivsuse. Teiseks, mõlema allikaks on toit. Kolmandaks, mõlema eksistents on teineteist sõltuv ja mõlemad mõjutavad teineteist. Ja lõpuks, kuna mõlemad mõjutavad teineteist on nende vahel ajendlik seos patoloogilisel väljal. Seetõttu tuleb arvestada seost vere ja kehavedeliku vahel kui tegeletakse haigustega, mis on nendega seotud.

Seos Qi ja vere vahel

Qi kuulub yang-ile ja tal on soojendav funktsioon; samalajal veri kuulub yin-ile ja tal on toitev funktsioon. Selles on Qi ja vere omaduste erinevus. Qi ja vere vahel on niivõrd tihe seos, et Qi on vere “komandör” ja veri on Qi “ema”. Seda võib seletada järgmisel viisil: Vereloomine – Qi on vereloomise põhijõud. Qi on asendamatu kui veest ja verest saab toiduessents; seejärel muutub toiduessents toituvaks Qi-ks ja kehavedelikuks. Toitev Qi ja kehavedelik muutuvad punaseks vereks. Elu essentsist tekkib veri ja luuüdi kujuneb ümber vereks. Ülalmainitud Qi funktsioonid teostuvad põhiliselt läbi vastavate siseorganite ja südametegevuse. Kui Qi ei ole küllaldane, on siseorganite ja südame tegevus nõrk ja ka vereloomise suutlikus nõrk. Seetõttu Qi puudulikkus tekitab sageli ka vere puudulikkuse. Meie kliimas on kahjustavateks teguriteks nii külmus, niiskus, tuul, aga ka stress, ülepinge, vale toitumine ja ravimite liigtarvitamine. Kaasaja inimese elustiil tekitab energia seiskumist organismis ja seega on massaažil väga oluline osa nii haiguste ennetamisel kui ka juba tekkinud probleemide kõrvaldamisel.

Meie massaažisalonge külastavad inimesed igas vanuses ja igalt elualalt ja meil on aastatega väljakujunenud väga arvukas püsiklientuur, mis näitab, et me oleme suutnud neid aidata ja nende elukvaliteedi parandada.